ניתן לך סיבה לחייך

 

הבהרת שיניים

 
 
הבהרת שיניים הינה הדרך הפשוטה והקלה ביותר לשדרוג החיוך. הטכניקות העדכניות להבהרה הן דרכים בטוחות ויעילות להשגת שיניים צעירות יותר ולחיוך מלא חיים, בטוח ומושך.
 

מדוע זה כהו שיניי?

 
באופן טבעי שיניים הופכות צהובות יותר עם הזמן, אך גם גורמים אחרים יכולים לגרום הצהבה והווצרות כתמים; תה, קפה, יין אדום וכמובן עישון. ישנן גם תרופות שלקיחתן בתקופת הווצרות השיניים, עלולה ליצור שינוי בצבע השיניים. באמצעים מכניים ומשחות שיניים, ניתן להסיר רק כתמים חיצוניים שהצטברו על השיניים. אך בעזרת הבהרת שיניים מקצועית, המטפלת בצבע השן עצמה, ניתן במרבית המקרים להגיע לחיוך בהיר וקורן.
 

הבהרת שיניים במרפאה

 
במרפאתנו אנו משתמשים בחומרים רבי עוצמה - אך בטוחים בידיים מקצועיות. לאחר בידוד הרקמות הסמוכות, מניחים ג'ל מלבין על השיניים ואור מיוחד משמש לאתחל את התהליך. טיפול זה נותן שיניים בהירות תוך זמן קצר יחסית.
 

הבהרה ביתית בפיקוח מקצועי

 
הבהרה ביתית הינה יעילה ביותר כשהיא נעשית תוך ביצוע מדוייק של הוראות הרופא. סדים דקים וגמישים יבנו אישית לך על ידי הצוות המקצועי כך שישבו בהתאמה מדוייקת על השיניים שלך. בבית יונח ג'ל הלבנה מיוחד בסדים לזמן קצוב בכל יום במשך כשבועיים.
 

חזיתיות חרסינה

 
אלה ציפויים דקים ביותר המודבקים למשטח הקדמי של השן כדי לתקן את המראה הסדוק או השחוק של השיניים. גם סגירת מרווחים, פתרון לצבע לא רצוי ושחזור החיוך הטבעי והמושך שלך ניתנים לביצוע בעזרת חזיתיות.
 

ממה עשויות חזיתיות?

 
חזיתיות הן מעין קליפות דקות של חרסינה, חומר חזק וקשיח עם תכונות שקיפות דומות לאלו של אמייל השן, אותו הן אמורות לצפות. עם הדבקתן לשן הן מקבלות את חוסן הסופי.
 

מי מתאים לטיפול?

 
כל זמן שאלו השיניים שלך, ואין בהן שחזורים לבנים נרחבים, ניתן להשתמש בחזיתיות . הערכה והתייעצות יאפשרו לנו להעריך אם זו הדרך הטובה והנכונה ביותר לשיפור החיוך.
 

מה האלטרנטיבות?

 
אם הבעיה היא שיניים עקומות או מרווחים בין השיניים, גם יישור שיניים יכול לעיתים להיות אפשרות טיפול והנושא יעלה בהתייעצות עם הרופא.

רבים ממטופלינו הרוצים לשפר את חיוכם משלבים טיפול הבהרת שיניים עם חזיתיות במטרה לחזק את האפקט הסופי המושג. לעיתים קיימת אפשרות לביצוע את שיפור המראה בעזרת חומר לשחזורים לבנים – רופא השיניים יציע זאת אם ימצא לנכון.

 

איך יראה החיוך החדש שלי?

 
הרופא יקח מידה של השיניים ויחד עם הטכנאי יתכנן את התוצאה הסופית על גבי מודל הגבס. מודל זה יוצג לפניך לפני תחילת הטיפול. כך מובטח שהתוצאה תהיה קרובה ככל האפשר למה שתכננת יחד עם הרופא.
 

כמה זמן זה ייקח?

 
להגיע לחיוך הזוהר שלך, יקח ברב המקרים בין עשרה ימים למספר שבועות (במקרה בו יהיה צורך בהבהרה מוקדמת).
במשך זמן זה יורכב לעיתים שחזור זמני שיעזור לרופא לראות אם יש צורך בתיקונים קלים לגבי עיצוב חזיתיות החרסינה הסופי.

 

האם זה יכאב?

 
אנו עושים הכול כדי שההתנסות איתנו תהיה נעימה וחפה מכאב ככל שניתן. התהליך יכלול שימוש באלחוש מקומי כדי להרדים את השיניים המעורבות בטיפול
 

כמה זמן הן מחזיקות?

 
מחקרים מראים שחזיתיות חרסינה מחזיקות לרב מ9 ועד 15 שנה, תלוי, בין היתר,בשמירת המתרפא על השיניים.
 

האם זה תהליך יקר?

 
ישנה שונות בין מקרים ולכן אין מחיר קבוע, אך רופא השיניים יתן לך הערכה כללית עוד לפני בניית תכנית טיפול מדויקת וקבלת עלות ההשקעה הסופית הנדרשת לקבלת חיוך זוהר.
 

סתימות לבנות

 
סתימה או שחזור, בשמה הנכון, משחזרת חלק מהשן שאבד כתוצאה מרקבון/עששת או טרואמה ושבר. שחזורים אלה מאפשרים לרופא להראות את הצד האמנותי והוירטואוזי בנסיון לחקות את הטבע ולהתאים בצורה מייטבית את חומר השחזור לשן.
 

מה יעשה הרופא?

 
הרופא שלך ינקוט בצעדים הבאים:

  • לרב יאלחש את השן וירדים אותה, אלא אם התיקון שטחי ולא מצריך זאת.
  • יסלק כל רקמה עששתית, יחד עם שאריות של שחזור ישן, בעזרת מקדח הפועל במהירות גבוהה.
  • יסלק חלקים חלשים של השן העלולים להישבר בעתיד.
  • ישטוף וייבש את השן במים ואויר.
  • יבחר את הצבע המתאים לשן מבין הגוונים הקיימים.
  • יניח ג'ל חומצי על השן לעזור בהדבקה חזקה של השחזור לשן
  • יצפה את איזור השן המטופל בחומר קישור והדבקה ויעצב את חומר השחזור כך שישלים את צורת השן.
  • יקשה את השחזור בכוונו אליו אור חזק וממוקד ממכשיר דמוי אקדח.
  • יוריד עודפים ויחליק את השחזור.
 

מה היתרונות של סוג השחזור הזה?

 
שלא כמו בשחזורים מאמלגם (בצבע כסוף), החומר הלבן נדבק לשן וניתן להשלים איתו גם קצוות של שיניים קדמיות שנשחקו או נשברו. ניתן להשתמש בו גם כציפוי חזית השן לכיסוי כתמים או צבע כהה שניקוי לא מסיר.

שחזורים לבנים בולטים פחות לעין משחזורי מתכת שמשחירים עם הזמן. שחזורים אלה מגיעים במספר גוונים ודרגות בהירות, כך שניתן להתאימם לצבע השן בצורה טובה.

בהכנת השן לשחזור לבן, ניתן להוריד פחות חומר שן וכך להקטין את הפגיעה בשן.

לעיתים ניתן להשתמש בשחזור לבן בשיניים אחוריות, זאת בתנאי שאינו גדול מדי יחסית לשן. ישנו גם קושי למקם שחזורים כאלה בשיניים אחוריות, שכן יש צורך ביובש מוחלט בזמן התקנת שחזור לבן, דבר הקשה להשגה באיזור האחורי בפה.

במצב בו השחזור יהווה מעל שליש מכותרת השן, מילואה (אינליי) או כתר יכולים להיות הפתרון הנכון. הרופא יידע אותך בזמן הבדיקה או לאחר סילוק כל הרקמה העששתית.

 

כתרים ללא מתכת

 
הצורך בכתר נובע מפגיעה חמורה בשלמות השן שלא ניתנת לתיקון באמצעות סתימה או שימוש בחזיתיות.

מטרת הכתר לתת הגנה וחיזוק היקפיים לחומר השן הנותר, תוך שיקום צורת השן, המראה הטבעי והתפקוד התקין.

כתרים סטנדרטיים המשמשים באיזורים האחוריים בעיקר, בנויים משלד מתכתי וחרסינה המצפה אותו.
באיזור הקדמי כתרים אלה גרמו לעיתים להופעת פס אפור ובולט בגבול הכתר.

כיום אנו משתמשים באיזור הקדמי (איזור החיוך) בכתרים ללא מתכת כלל, דבר המאפשר תוצאות אסטתיות נהדרות.